Wentylacja przemysłowa

W każdym zakładzie produkcyjnym bądź przemysłowym pracownicy narażeni są na działanie niekorzystnych czynników, które negatywnie wpływają na ich zdrowie. Chodzi zarówno o niezapewniające komfortu termicznego temperatury powietrza, jak i obecność różnego rodzaju pyłów w powietrzu. Tym, co pomaga zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniu, jest wentylacja przemysłowa. Ta w naszym wykonaniu to gwarantowana satysfakcja na najwyższym poziomie.

Dlaczego tak ważna jest wentylacja przemysłowa?

Każdy, kto chociaż raz był w fabryce bądź zakładzie produkcyjny, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele niekorzystnych czynników działa w takim miejscu. Wentylacja przemysłowa od TOP-PROJEKT to nie tylko sposób na to, aby zatroszczyć się o pracowników, ale również zadbać o sprzęt. Sprawia ona, że w pomieszczeniu zaczynają panować bardziej sprzyjające warunki, które przekładają się również na stan techniczny wykorzystywanych maszyn i urządzeń. Dobrze działająca wentylacja przemysłowa sprawia, że kontakt zarówno pracowników, jak i maszyn z niekorzystnymi czynnikami zostanie zminimalizowany. W efekcie rzadziej trzeba wymieniać sprzęt na nowy. Nie trzeba również martwić się zwolnieniami lekarskimi personelu.

Jak na pracowników wpływają odpowiednie warunki pracy?

Jeśli zadbamy o to, aby w hali produkcyjnej czy magazynowej panowały odpowiednie dla pracowników warunki, możemy być pewni, że:

 • ryzyko chorób zawodowych jest znacznie mniejsze;
 • spada ryzyko wypadków przy pracy;
 • zmniejsza się ryzyko błędów produkcyjnych;
 • nie dochodzi do obniżenia jakości produkcji;
 • pracownicy pracują wydajniej./li>

Dzięki wentylacji przemysłowej pracownicy mogą w pełni skoncentrować się na powierzonych im zadaniach.

Wentylacja przemysłowa w TOP-PROJEKT to połączenie najnowszej technologii i urządzeń, w celu uzyskania najwyższej efektywności przy jednoczesnym najniższej energochłonności. Szereg rozwiązań konstrukcyjnych i montażowych nowej generacji sprawia, że możliwe jest stworzenie idealnie dopasowanej wentylacji do każdego rodzaju zanieczyszczeń, technologii produkcyjnych i surowców. Zwracamy uwagę rozwiązaniami dopasowanymi do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Dbamy o to, aby oferować rozwiązania idealnie wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. Bardzo ważne dla właścicieli mniejszych warsztatów i zakładów jest również to, że nasza wentylacja pozwala na zaadaptowanie systemu do bardzo nietypowo rozmieszczonych pomieszczeń czy niewielkich przestrzeni. Nie boimy się wyzwań. Chętnie podejmujemy się wykonania wentylacji przemysłowej tam, gdzie inni odmówili. Jesteśmy naprawdę elastyczni, dla nas nie ma prawie żadnych ograniczeń. Kompaktowe wymiary i przenośne moduły, które spotkać można w naszych rozwiązaniach i niektórych dotychczasowych realizacjach udowadniają, że wentylacja przemysłowa wcale nie musi być kosztowna, aby była wydajna i funkcjonalna w każdych warunkach. Nasza oferta to najlepszy dowód na to, że dzisiaj na skuteczną wentylację przemysłową może pozwolić sobie każda firma, której nie jest obojętny los jej pracowników.

W obiektach przemysłowych panuje zazwyczaj bardzo szkodliwe środowisko. Niebezpieczne dla zdrowia opary, wysoka temperatura, unoszące się w powietrzy pyły i zapachy mają ogromny wpływ na warunki pracy i ludzkie zdrowie. Ich obecność sprawia, że pracownicy są mniej wydajni, spada ich koncentracja, stają się niezdarni. W efekcie naprawdę nie jest trudno o nawet tragiczny w skutkach wypadek. Dodatkowo czynniki te mocno obniżają wydajność samych maszyn poprzez np. zwiększenie awaryjności. Wentylacja przemysłowa jest rozwiązaniem tych problemów. Jest ona niezbędna w budynkach usługowych czy zakładach produkcyjnych ze względu na zdrowie i wymagane warunki pracy ludzi jak i technologii. Należy pamiętać, że w wentylacji hal produkcyjnych, gdzie każdy rodzaj produkcji stawia ściśle określone wymagania dotyczące optymalnego mikroklimatu do wytwarzania produktu przy określonej technologii, należy pogodzić te wymagania z aspektem ludzkim. Niekiedy wymagania procesu technologicznego i warunki komfortu dla człowieka są różne, wtedy najczęściej ważniejsza jest technologia.

Przepisy budowlane i BHP bywają bardzo surowe w tym wymiarze i bardzo często właściciel biznesu produkcyjnego czy warsztatu np. stolarskiego, jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania pracy. Wszystko po to, aby pracownicy nie musieli przebywać w warunkach negatywnie odbijających się na ich zdrowiu. Bardzo często wentylacja przemysłowa musi więc spełniać surowe wymagania projektowe jeśli chodzi o wydajność swojej pracy, a co równie ważne – musi mieć zdolność do skokowego zwiększania swojej wydajności. W sytuacji zagrożenia czy niebezpieczeństwa dla zdrowia osób przebywających w danym pomieszczeniu, wentylacja przemysłowa musi umożliwić niemal natychmiastowe przewietrzenie ogromnej powierzchni, co oznacza zarówno duży przekrój kanałów wentylacyjnych jak i gęstsze rozmieszczenie wentylatorów i wirników o większej mocy.

Nie oznacza to jednak, że wentylacja tego typu musi podczas swojej pracy generować bardzo duży hałas albo dodatkowe ciepło i drgania. Przy odpowiednim montażu i właściwym użytkowaniu, a także dzięki regularnym przeglądom wentylacji – możliwe jest cieszenie się bardzo cicho działającą, automatycznie sterowaną i wydajną wentylacją. Trzeba jednak sięgać po sprawdzone podzespoły i elementy konstrukcyjne pochodzące oryginalnie od producenta, aby mieć pewność, że raz zamontowana wentylacja przemysłowa będzie się sprawdzać po latach, nawet przy zwiększeniu mocy przerobowych danego zakładu przemysłowego czy hali produkcyjnej albo warsztatu. Taka jest wentylacja przemysłowa od TOP-PROJEKT. Stawiając na nasze usługi, można być pewnym, że wybiera się rozwiązania najlepsze, które nie rozczarują nawet najbardziej wymagających klientów. Dbamy o to, aby wykonana przez nas wentylacja przemysłowa nie generowała nadmiernego hałasu, a jednocześnie by była naprawdę wydajna.

Wentylacja przemysłowa to w dzisiejszych czasach konieczność, ponieważ dzięki niej możemy zadbać o jakość powietrza i zapobiec nadmiernemu rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń. Usuwanie tych zanieczyszczeń odbywa się bezpośrednio z miejsc ich powstawania. Ponadto działalność przemysłowa nie powinna pogarszać jakości powietrza w otoczeniu zewnętrznym obiektu/hali produkcyjnej. Jeśli jakaś firma chce działać zgodnie z obowiązującym prawem, zależy jej na tym, aby pracownicy mieli zapewnione odpowiednie warunki, a tym samym by nie chorowali i pracowali wydajnie, wentylacja przemysłowa jest absolutną podstawą.

Aby sprostać zadaniu, dotyczącemu poprawy jakości powietrza, niezbędne jest indywidualne podejście do potrzeb i specyfiki produkcji. Nie w każdym przypadku sprawdzi się tak samo wykonana wentylacja przemysłowa. Dlatego nasza firma wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Nigdy nie stosujemy z założenia tych samych rozwiązań. Robimy wszystko, aby wentylacja przemysłowa została możliwie jak najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, a także warunków, w których ma działać.

Wentylacja przemysłowa to inwestycja w firmę, która jest niezbędna aby przedsiębiorstwo mogło się stale rozwijać.

Bardzo ważny jest zatem wybór solidnej firmy, która jest w stanie zająć się tematem wentylacji przemysłowej kompleksowo. Istnieje bardzo duża grupa wykonawców, którzy zajmują się tylko jednym etapem z całego złożonego i skomplikowanego procesu wyposażania pomieszczenia w wentylację. Niektórzy wyłącznie produkują i sprzedają elementy niezbędne do stworzenia instalacji, inni mają jedynie studio projektowe i na wyliczeniach i projektach kończą swój udział w inwestycji. Są firmy ograniczające się tylko do montażu takich systemów, a inne z kolei wykonują tylko i wyłącznie serwis, konserwację oraz przeglądy techniczne. Jeśli chcesz mieć pewność, że wentylacja przemysłowa w Twojej firmie nigdy nie zawiedzie, poszukaj na rynku firmy, która potrafi zarówno dostarczyć niezbędne części, zamontować je zgodnie z wytycznymi producenta, a także zaprojektować cały układ wentylacyjny i ostatecznie również zaoferować do niego serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Taką firmą jest TOP-PROJEKT. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie wentylacji przemysłowej w zróżnicowanych zakładach produkcyjnych możemy poszczycić się sprawdzonymi rozwiązaniami w 100% dedykowanymi pod potrzeby Klientów. Na swoim koncie mamy całe mnóstwo realizacji. Możemy pochwalić się niemałych gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają nasze usługi innym. Warto pamiętać, aby nigdy nie decydować się na usługi niedoświadczonej firmy, która nie ma zbyt dobrych opinii wśród klientów. Wiąże się to bowiem z ryzykiem, że wentylacja przemysłowa zostanie wykonana nieprawidłowo. Wówczas nie spełni ona w pełni swojego zadania, nie zapewni odpowiednich warunków pracownikom przebywającym w danej przestrzeni.

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo instalacji wentylacji od przedstawienia koncepcji, poprzez projekt po kompletację, montaż, uruchomienie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na każdym etapie w pełni angażujemy się w powierzone nam zadania. Dbamy o to, aby zawsze dawać z siebie sto procent. Wiemy, że klientom zależy na najwyższej jakości wybieranych rozwiązań. Dlatego w naszych szeregach pracują wyłącznie doświadczeni pracownicy, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Posiadają zarówno rozległą wiedzę teoretyczną w zakresie wentylacji przemysłowej, jak i ogromne umiejętności praktyczne. Jest to połączenie, które zawsze oznacza sukces. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami, które pozwalają nam pracować sprawnie i szybko. Nasi klienci mogą być pewni, że wentylacja przemysłowa zostanie zamontowana tak szybko, jak to tylko możliwe. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj wielu klientów nie może zbyt długo czekać na realizację wentylacji. Oznacza to bowiem przestój w pracy. Dlatego pracujemy możliwie jak najszybciej, robiąc wszystko, aby nasi klienci nie mieli na co narzekać.

Nasza firma zawsze łączy spełnienie wymagań stawianych przed wentylacją przemysłową z minimalnymi kosztami inwestycyjnymi i eksploatacyjnymi. Decydując się na nasze usługi, można być pewnym, że wykonana wentylacja przemysłowa będzie naprawdę skuteczna, a jednocześnie koszt jej wykonania nie będzie zbyt duży. Dbamy o to, aby nie zawyżać kosztów. Wyróżniamy się na rynku nie tylko najwyższą jakością proponowanych rozwiązań, ale również naprawdę przystępnymi cenami.

Wentylacja przemysłowa w wykonaniu naszej firmy to skupienie się na blokach tematycznych:

 • wentylacja Push-Pull
 • wentylacja wyporowa
 • wentylacja mieszająca
 • ładowanie wózków
 • nawilżanie przemysłowe
 • wentylacja serwerowni
 • wentylacja hybrydowa
 • odzysk ciepła

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem szczegółów zapraszamy do wejścia w poszczególne produkty. Znajdą tam Państwo szereg niezwykle przydatnych informacji przedstawionych w naprawdę przystępny sposób.

Jakie warunki powinna zapewniać wentylacja przemysłowa?

Zadaniem wentylacji przemysłowej jest zapewnienie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności powietrza. Specjaliści jasno wskazują, jakie parametry są pożądane w różnych rodzajach pomieszczeń i w różnych branżach. I tak na przykład w piekarnictwie temperatura powietrza nie powinna przekraczać 27 stopni, zaś w lakiernictwie nie powinna ona być wyższa niż 24 stopnie. Jeśli chodzi o wilgotność względną, to w pierwszym przypadku powinna ona wahać się od 60 do 70%, zaś w drugim od 50 do 70%.

wentylacja przemysłowa od TOP-PROJEKT to pewność, że wszystkie normy zostaną spełnione, a pracownicy będą mieli zagwarantowane odpowiednie warunki.Masz pytania odnośnie naszej oferty? Nie czekaj. Skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Nasz zespół specjalistów pomoże w doborze optymalnego rozwiązania.WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA - NASZE REALIZACJE