Wentylacja przemysłowa

Wentylacja przemysłowa w TOP-PROJEKT to połączenie najnowszej technologii i urządzeń, w celu uzyskania najwyższej efektywności przy jednoczesnym najniższej energochłonności. Szereg rozwiązań konstrukcyjnych i montażowych nowej generacji sprawia, że możliwe jest stworzenie idealnie dopasowanej wentylacji do każdego rodzaju zanieczyszczeń, technologii produkcyjnych i surowców. Bardzo ważne dla właścicieli mniejszych warsztatów i zakładów jest również to, że nasza wentylacja pozwala na zaadaptowanie systemu do bardzo nietypowo rozmieszczonych pomieszczeń czy niewielkich przestrzeni. Kompaktowe wymiary i przenośne moduły, które spotkać można w naszych rozwiązaniach i niektórych dotychczasowych realizacjach udowadniają, że wentylacja przemysłowa wcale nie musi być kosztowna, aby była wydajna i funkcjonalna w każdych warunkach.

W obiektach przemysłowych panuje zazwyczaj bardzo szkodliwe środowisko. Niebezpieczne dla zdrowia opary, wysoka temperatura, unoszące się w powietrzy pyły i zapachy mają ogromny wpływ na warunki pracy i ludzkie zdrowie. Dodatkowo czynniki te mocno obniżają wydajność samych maszyn poprzez np. zwiększenie awaryjności. Wentylacja przemysłowa jest rozwiązaniem tych problemów. Jest ona niezbędna w budynkach usługowych czy zakładach produkcyjnych ze względu na zdrowie i wymagane warunki pracy ludzi jak i technologii. Należy pamiętać, że w wentylacji hal produkcyjnych, gdzie każdy rodzaj produkcji stawia ściśle określone wymagania dotyczące optymalnego mikroklimatu do wytwarzania produktu przy określonej technologii, należy pogodzić te wymagania z aspektem ludzkim. Niekiedy wymagania procesu technologicznego i warunki komfortu dla człowieka są różne, wtedy najczęściej ważniejsza jest technologia.

Przepisy budowlane i BHP bywają bardzo surowe w tym wymiarze i bardzo często właściciel biznesu produkcyjnego czy warsztatu np. stolarskiego, jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania pracy. Bardzo często wentylacja przemysłowa musi więc spełniać surowe wymagania projektowe jeśli chodzi o wydajność swojej pracy, a co równie ważne – musi mieć zdolność do skokowego zwiększania swojej wydajności. W sytuacji zagrożenia czy niebezpieczeństwa dla zdrowia osób przebywających w danym pomieszczeniu, wentylacja przemysłowa musi umożliwić niemal natychmiastowe przewietrzenie ogromnej powierzchni, co oznacza zarówno duży przekrój kanałów wentylacyjnych jak i gęstsze rozmieszczenie wentylatorów i wirników o większej mocy.

Nie oznacza to jednak, że wentylacja tego typu musi podczas swojej pracy generować bardzo duży hałas albo dodatkowe ciepło i drgania. Przy odpowiednim montażu i właściwym użytkowaniu, a także dzięki regularnym przeglądom wentylacji – możliwe jest cieszenie się bardzo cicho działającą, automatycznie sterowaną i wydajną wentylacją. Trzeba jednak sięgać po sprawdzone podzespoły i elementy konstrukcyjne pochodzące oryginalnie od producenta, aby mieć pewność, że raz zamontowana wentylacja przemysłowa będzie się sprawdzać po latach, nawet przy zwiększeniu mocy przerobowych danego zakładu przemysłowego czy hali produkcyjnej albo warsztatu.

Wentylacja przemysłowa to w dzisiejszych czasach konieczność, ponieważ dzięki niej możemy zadbać o jakość powietrza i zapobiec nadmiernemu rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń. Usuwanie tych zanieczyszczeń odbywa się bezpośrednio z miejsc ich powstawania. Ponadto działalność przemysłowa nie powinna pogarszać jakości powietrza w otoczeniu zewnętrznym obiektu/hali produkcyjnej.

Aby sprostać zadaniu, dotyczącemu poprawy jakości powietrza, niezbędne jest indywidualne podejście do potrzeb i specyfiki produkcji.

Wentylacja przemysłowa to inwestycja w firmę, która jest niezbędna aby przedsiębiorstwo mogło się stale rozwijać.

Bardzo ważny jest zatem wybór solidnej firmy, która jest w stanie zająć się tematem wentylacji przemysłowej kompleksowo. Istnieje bardzo duża grupa wykonawców, którzy zajmują się tylko jednym etapem z całego złożonego i skomplikowanego procesu wyposażania pomieszczenia w wentylację. Niektórzy wyłącznie produkują i sprzedają elementy niezbędne do stworzenia instalacji, inni mają jedynie studio projektowe i na wyliczeniach i projektach kończą swój udział w inwestycji. Są firmy ograniczające się tylko do montażu takich systemów, a inne z kolei wykonują tylko i wyłącznie serwis, konserwację oraz przeglądy techniczne. Jeśli chcesz mieć pewność, że wentylacja przemysłowa w Twojej firmie nigdy nie zawiedzie, poszukaj na rynku firmy, która potrafi zarówno dostarczyć niezbędne części, zamontować je zgodnie z wytycznymi producenta, a także zaprojektować cały układ wentylacyjny i ostatecznie również zaoferować do niego serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Taką firmą jest TOP-PROJEKT. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie wentylacji przemysłowej w zróżnicowanych zakładach produkcyjnych możemy poszczycić się sprawdzonymi rozwiązaniami w 100% dedykowanymi pod potrzeby Klientów.

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo instalacji wentylacji od przedstawienia koncepcji, poprzez projekt po kompletację, montaż, uruchomienie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Nasza firma zawsze łączy spełnienie wymagań stawianych przed wentylacją przemysłową z minimalnymi kosztami inwestycyjnymi i eksploatacyjnymi.

Wentylacja przemysłowa w wykonaniu naszej firmy to skupienie się na blokach tematycznych:

  • wentylacja Push-Pull
  • wentylacja wyporowa
  • wentylacja mieszająca
  • ładowanie wózków
  • nawilżanie przemysłowe
  • wentylacja serwerowni
  • wentylacja hybrydowa
  • odzysk ciepła

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem szczegółów zapraszamy do wejścia w poszczególne produkty.Masz pytania odnośnie naszej oferty?

Nasz zespół specjalistów pomoże w doborze optymalnego rozwiązania.WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA - NASZE REALIZACJE