Filtry cyklonowe

Filtry cyklonowe przeznaczone są do oczyszczania powietrza zanieczyszczonego pyłami suchymi, sypkimi i nie klejącymi. Działają poprzez dwustopniowe oddzielanie cząstek stałych. Siła odśrodkowa sprawia, że dochodzi do oddzielania grubych frakcji. Powietrze zapylone kierowane jest do wnętrza filtrocyklony. W efekcie cząstki charakteryzujące się dużą masą poddawane są działaniu siły odśrodkowej o znacznej wartości. Dochodzi do pojawienia się tarcia oraz ich osuwania ruchem śrubowo – spiralnym. Na skutek pojawienia się takiego ruchu są przenoszone na dół, a następnie usuwane na zewnątrz. Z kolei cząstki pyłowe osiadają na tych workach filtracyjnych, które rozpięte są w wewnętrznej części odpylacza. Gromadząca się warstwa pyłowa jest usuwana na skutek cyklicznych impulsów, które pojawiają się w efekcie wdmuchiwanego powietrza.

Dla pyłów wybuchowych oferujemy filtry cyklonowe w wykonaniu EX.

Filtry cyklonowe mogą pracować w części podciśnieniowej jak i nadciśnieniowej instalacji, w pomieszczeniu jak i na zewnątrz.

W naszej firmie dobór cyklonów do określonych warunków pracy oraz rodzaju występujących pyłów wykonujemy bezpłatnie.

Filtry cykonowe TopProjekt – dlaczego warto nam zaufać?

Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty, średnice wlotu i wylotu, kolor oraz wyposażenie urządzeń. Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych. Jesteśmy firmą, dla której to klient jest zawsze najważniejszy. Dlatego w naszych szeregach pracują wyłącznie doświadczeni pracownicy doskonale znający się na swojej pracy. Filtry cyklonowe nie kryją przed nimi żadnych tajemnic. W razie potrzeby są w stanie odpowiedzieć na wszystkie zadawane przez klientów pytania, pomagając w doborze odpowiedniego urządzenia. Robimy wszystko, aby każdy, kto zdecydował się skorzystać właśnie z naszych usług był w pełni usatysfakcjonowany.

W przypadku pyłów grubych filtry cyklonowe mogą pełnić funkcję filtra końcowego, natomiast przy odpylaniu pyłów drobnych mogą pełnić funkcję filtra wstępnego, który następnie należy połączyć szeregowo z filtrem dokładnym o zbliżonym wydatku.

Wydajność filtrów cyklonowych zależy od prędkości rotacji odpylanej aplikacji, ich gęstości i rozmiaru. Oferowane obecnie filtry cyklonowe produkowane są z elementów najwyższej jakości. To właśnie dzięki temu działają one niezawodnie, dokładnie i szybko oczyszczając powietrze z pyłów suchych, sypkich i nie klejących.

Średnia skuteczność odpylania waha się w granicach 85-95%. Jest to naprawdę dobry wynik, który sprawdza się nawet w miejscach, w których wymagania są mocno wyśrubowane.

 

Typoszereg filtrów cyklonowych:

Cyklony od 1.000 do 50.000 m3/h.

Filtrocyklony od 2.000 do 25.000 m3/h.

Na specjalne zamówienie dostarczamy filtry cyklonowe o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu. Wszystko po to, aby nasz klient był w pełni zadowolony. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom.

Zastosowanie filtrów cyklonowych:

Cyklony mają zastosowanie przy oczyszczaniu zanieczyszczonego powietrza z różnych rodzajów pyłów suchych, ziarnistych oraz włóknistych o wielkości powyżej 5 µm.

Filtrocyklony służą do odpylania pyłów również mniejszych od 5 µm i mają szersze zastosowanie:

  • przemysł drzewny i meblowy;
  • przemysł cementowo - wapienniczy;
  • przemysł wapienniczy;
  • przemysł materiałów budowlanych;
  • przemysł spożywczy;
  • przemysł zbożowo - młynarski;
  • przemysł paszowy;
  • przemysł tworzyw sztucznych;
  • przemysł chemiczny.

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie bez nich jakąkolwiek gałąź przemysłu, która wiąże się z powstawaniem pyłów. Filtrocyklony są aktualnie niezastąpione, a ich ogromna rola trudna do przecenienia. To urządzenia, które zapewniają nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo pracy.

Zasada działania filtrów cyklonowych:

W cyklonie proces odpylania zachodzi na zasadzie siły odśrodkowej, a wytrącone pyły gromadzą się w pojemniku umieszczonym pod odpylaczem.

W filtrocyklonie następuje dwustopniowy proces filtracji. Proces odpylania zachodzi w części cyklonowej, a drobne frakcje pyłowe zostają odseparowane na filtrach dokładnych w części filtracyjnej.

Filtry cyklonowe składają się z kilku istotnych podzespołów. W każdym znajduje się komora oczyszczonego powietrza, a także komora filtracyjna. Do tego dochodzi zespół worków filtrujących ze specjalnymi koszami. Istotnym elementem filtrów cyklonowych jest zsyp z wlotem cyklonowych oraz pojemnik przeznaczony na był. Całość dopełnia instalacja elektryczna, której ważną częścią jest szafka sterownicza.

 

Filtry cyklonowe doskonale sprawdzają się nawet w tych miejscach, w których wymagania co do oczyszczania powietrza są naprawdę wygórowane. To urządzenia najwyższej jakości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.FILTRY CYKLONOWE - NASZE REALIZACJE