Odzysk ciepła

Wentylacja budynków stwarza dziś szereg różnych możliwości. Ponieważ wzrasta obecnie świadomość społeczna, dotycząca zużycia energii, właściciele budynków poszukują ekologicznych sposobów ogrzewania. Nie trzeba wiele, aby odzyskiwać ciepło i ponownie je wykorzystywać, bez konieczności ciągłego podgrzewania mas powietrza. Odzysk ciepła polega na odzyskiwaniu energii z powietrza zużytego i oddaniu jej do świeżego powietrza zewnętrznego nawiewając je do pomieszczeń. W nowoczesnych nieruchomościach odzysk ciepła to standard, który brany jest pod uwagę już na etapie powstawania planów budynku. Na szczęście, wiele nowoczesnych rozwiązań, które oferujemy w TOP-PROJEKT można zastosować również w starszych budynkach.

Urządzenie, które służy do odzyskiwania energii to rekuperator.

Odzysk ciepła daje często możliwość podgrzania powietrza świeżego do temperatury, w której nie jest konieczne dodatkowe jego dogrzewanie. Takie rozwiązanie pozwala na ogromne oszczędności energii i uznawane jest za bardzo ekologiczne. Wystarczy wyobrazić sobie, jak wiele można w ten sposób zaoszczędzić na comiesięcznych kosztach eksploatacji całego budynku. Gorąco zachęcamy do poznania naszej oferty i skorzystania z naszej pomocy, aby móc skutecznie odzyskiwać emitowane już ciepło i znacznie obniżyć koszty.

W swojej ofercie mamy kompleksowe wykonawstwo przemysłowych instalacji, dzięki którym możemy uzyskać odzysk ciepła z procesów wysokotemperaturowych, suszarniczych czy malarskich. Przemysłowe systemy odzysku ciepła zapewniają poprawę sprawności energetycznej układów technologicznych, oszczędność energii cieplnej oraz zdecydowanie przyczyniają się do zmniejszania emisji CO2 do atmosfery. Każdy z nas powinien o tym myśleć, ponieważ wspólnie odpowiadamy za jakość powietrza i ocieplenie klimatyczne. Odzysk ciepła możliwy dzięki specjalistom z TOP-PROJEKT  to zdecydowanie rozwiązanie nowoczesne, przyszłościowe i godne polecenia. Jeżeli tylko budynek stwarza takie możliwości, z pewnością warto zdecydować się na odpowiednio dopasowany system rekuperatorów, które umożliwią skutecznie odzyskiwanie ciepła i wykorzystywanie go.

Na życzenie Klienta przeprowadzamy ekonomiczną analizę zastosowania rekuperacji oraz przedstawiamy okres zwrotu nakładów inwestycji. Jeżeli macie Państwo wątpliwości, czy proponowany przez nas odzysk ciepła faktycznie przyczyni się do sporych oszczędności, serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Dokładnie ocenimy wszystkie niezbędne parametry i przedstawimy naszą analizę. Wiedząc, jak szybko zwróci się inwestycja, znacznie łatwiej jest się na nią zdecydować.

Odzysk ciepła to sposób na ograniczenie zużycia energetycznego budynków.

Dzięki nam można zyskać na rachunkach za energię i ogrzewanie, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska naturalnego. Nowoczesne systemy odzysku ciepła są niezawodne i bardzo funkcjonalne. Zwykle koszt takiej instalacji zwraca się naprawdę szybko, a korzyści są nieocenione. Zapewniamy najwyższą jakość stosowanych rekuperatorów i systemów odzysku ciepła. Posiadamy bogate doświadczenie, które umożliwia nam dopasowanie właściwego rozwiązania dla każdego budynku.

Stosowane przez nas urządzenia cechuje najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz nowoczesna ekonomiczna konstrukcja. Zależy nam na funkcjonalności oraz długotrwałym i niezawodnym działaniu poszczególnych elementów.

Dzięki temu możemy zagwarantować Klientowi osiągnięcie oczekiwanych parametrów pracy instalacji odzysku ciepła wraz z wieloletnią gwarancją. Gorąco zachęcamy do sprawdzenia, jakie korzyści niesie za sobą odzysk ciepła zapewniany przez systemy oferowane przez TOP-PROJEKT. Zapraszamy również do kontaktu z nami, w razie pytań i wątpliwości. Z przyjemnością podzielimy się naszą profesjonalną wiedzą.ODZYSK CIEPŁA - NASZE REALIZACJE