Wentylacja hybrydowa

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek budynek bez odpowiedniej wentylacji. To właśnie dzięki niej w poszczególnych pomieszczeniach zawsze znajduje się świeże powietrze, którym ludzie mogą bez obaw oddychać. Sprawna i skuteczna wentylacja ma znaczenie w domach prywatnych, ale jej rola jest jeszcze większa w obiektach przemysłowych. Obecnie do wyboru jest kilka rodzajów wentylacji. Tym szczególnie zasługującym na uwagę jest bez wątpienia wentylacja hybrydowa, która sprawdza się świetnie wszędzie tam, gdzie zarówno wentylacja mechaniczna, jak i grawitacyjna nie spełniły należycie swojej roli. Firma TOP-PROJEKT gwarantuje perfekcyjne wykonanie wentylacji hybrydowej wszędzie tam, gdzie jest ona najlepszym rozwiązaniem.

Wentylacja hybrydowa to połączenie wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej. Staje się on już standardem w wielu lokalizacjach – bardzo często spotkać można go zwłaszcza w dużych budynkach przemysłowych i mieszkalnych z halami garażowymi. Wszędzie tam, gdzie może okresowo dochodzić do nadmiernej emisji spalin, jak hale produkcyjne czy podziemne garaże, wskazane jest zastosowanie podwójnego systemu wentylacyjnego. Taka wentylacja hybrydowa będzie się sprawdzała zarówno do zapewnienia ciągłego przewiewu jak i będzie w stanie zawsze krótkoterminowo zwielokrotnić tempo wentylowania pomieszczenia w razie takiej potrzeby.

Oczywiście jej wprowadzenie i zastosowanie jest uzasadnione w określonych przypadkach i nie każdy budynek powinien być wyposażany w takową. Dlatego w naszej firmie przede wszystkim mierzymy, sprawdzamy i projektujemy instalacje wentylacyjne – odpowiadając za każdym razem na pytanie, ile można zyskać poprzez wprowadzenie takiego łączonego, hybrydowego wentylowania, zarówno dla budynków o przeznaczeniu produkcyjnym lub komercyjnym jak i przeznaczeniu mieszkalnym. Tak w pierwszym jak i drugim przypadku, wentylacja hybrydowa znacząco podnosi wydajność całego układu i całkowicie radzi sobie z problemami podciśnienia i ciągu wstecznego.

Kanały wentylatora mechanicznego są poprowadzone osobno i niezależnie od kanałów wentylacji grawitacyjnej, a dodatkowo instalacja ta musi być wyposażona w sterownik i liczne sensory wykrywające nadmiar stężenie określonych gazów lub spalin w powietrzu. To sprawia, że wentylacja hybrydowa jest rozwiązaniem podnoszącym koszty budowlane, ale jednocześnie całkowicie uniezależnia dany obiekt budowlany od zmiennych warunków zewnętrznych i wewnętrznych.

Znaczenie tracą zarówno zmienne warunki pogodowe, nadmierne napowietrzenie kanałów wentylacyjnych jak i zatykanie wylotów kominowych przez ptaki itp. - dzięki wentylacji hybrydowej i odpowiednio przygotowanym turbowentom na dachu, możliwe jest całkowite uniknięcie wszystkich znanych i powszechnych kłopotów z utrzymaniem komina/wentylacji w odpowiednim stanie. To właśnie z tego powodu wentylacja hybrydowa zyskuje tak dużą popularność. Coraz częściej wybierana jest ona zamiast innych rodzajów wentylacji. Sprawdzi się świetnie nawet tam, gdzie wentylacja mechaniczna i grawitacyjna nie sprawdziły się.

System ten działa naprzemiennie: naturalnie i mechanicznie lub jednocześnie. Wentylacja hybrydowa ma na celu jest zmniejszenie zużycia energii jednocześnie z zachowaniem wymaganej wymiany powietrza oraz zapewnienie pełnej kontroli jego przepływu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych nasad kominowych wyposażonych w silniki o niewielkiej mocy. Nasady te wymuszają obrót wiatraków bez względu na warunki pogodowe takie jak siła wiatru czy jego kierunek. Gdy dzień jest bezwietrzny wówczas silniki pracują. Natomiast gdy wiatr jest wystarczający to motor przechodzi w tryb czuwania, a tym samym minimalizując pobór energii. Wentylacja hybrydowa Topproject.com.pl polecana jest więc wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko jakość powietrza, ale również możliwie jak najmniejszy pobór energii elektrycznej. Warto przy tym pamiętać, że ograniczanie zużycia prądu to ukłon w stronę ekologii. Dzisiaj dbanie o środowisko jest jak najbardziej wskazane. Firmy, które to robią są zdecydowanie lepiej oceniane przez klientów.

Kompletna i w pełni sprawna wentylacja hybrydowa sprawdza się we wszystkich obiektach o podwyższonych standardach przeciwpożarowych. Prawo budowlane dokładnie reguluje klasy obiektów i ich wymagane minimalne zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także nakłada obowiązki regularnych przeglądów technicznych. Niektóre elementy systemów oddymiania i wentylacji mechanicznej muszą być poddawane testom i kontrolom w odstępach 6-miesięcznych, wszystkie pozostałe elementy wchodzące w skład systemu przeciwpożarowego lub gaśniczego muszą być przeglądane przez upoważnionych inspektorów raz do roku. Im więcej czujników i wentylatorów liczy wentylacja hybrydowa, tym wydajniejsza jest jej praca, ale jednocześnie rosną koszty jej konserwacji i serwisowania.

Niektóre firmy czy składy budowlane będą oczywiście zainteresowane sprzedażą rozmaitego sprzętu i urządzeń wentylacyjnych – nawet ponad potrzeby danego budynku. Dlatego przed zdecydowaniem się na inwestycję w rozszerzenie możliwości wentylacyjnych czy klimatyzujących swojego zakładu pracy albo domu jednorodzinnego, warto skontaktować się ze specjalistami. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu z użytkownikami lub właścicielami, a także po wprowadzeniu dokładnego opomiarowania nieruchomości do programu projektowego, przygotowujemy bardzo precyzyjną strategię dla inwestycji i uwzględniamy różne warianty wykonawstwa.

Warto więc zdać się przy projektowaniu wentylacji na doświadczonych inżynierów i skorzystać z pomocy ekspertów z zakresu wentylacji, ponieważ łatwo popełnić w tej materii błędy konstrukcyjne, montażowe lub po prostu przepłacić inwestując w dużo mocniejszą wentylację, aniżeli realnie wymagana w danym pomieszczeniu. Zatrudnienie fachowców lub skorzystanie z darmowej pomocy pracowników technicznych sklepu, w którym wykonuje się zakupy do systemu wentylacyjnego, jest najlepszym możliwym krokiem.

Zawsze stosujemy tylko i wyłącznie sprawdzone, jakościowe materiały oraz surowce, korzystamy także z pomocy producentów układów wentylacyjnych z najwyższej półki. Decydując się na realizację przez nas, masz gwarancję nie tylko odpowiedniego zaprojektowania i przygotowania całości, ale także zastosowania wyłącznie najlepszych i najbardziej niezawodnych marek na rynku.

Wentylacja hybrydowa to połączenie prostoty wentylacji grawitacyjnej z niezawodnością wentylacji mechanicznej.

Wentylacja hybrydowa ma szereg zalet, do który należą m.in.:

  • stosunkowo niski koszt eksploatacji (jest tańsza niż wentylacja mechaniczna), aby ją wdrożyć potrzeba tylko kanałów wywiewnych, nawiewnych oraz nasady;
  • prosty montaż nie wymagający dodatkowych zezwoleń - ma to szczególnie duże znaczenie w budynkach już istniejących – nie trzeba wykonywać prac budowlanych aby zainstalować kanały wentylacyjne;
  • skuteczna wymiana powietrza przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne;
  • oszczędność energii dzięki wykorzystaniu wentylacji naturalnej;
  • wentylacja hybrydowa pracuje ciszej niż mechaniczna;
  • w sytuacji awarii nadal może pracować (latem).

Decydując się na ten rodzaj wentylacji, nie należy obawiać się dużego hałasu. Oznacza to, że zapewnia ona komfort również pod tym względem, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których ludzie przebywają przez dłuższy czas. Bardzo dużą zaletą wentylacji hybrydowej jest to, że bez większych problemów można zamontować ją w budynku, który już istnieje. Nie trzeba przy tym przebijać ani stropów, ani ścian. Wiąże się to z brakiem konieczności rozprowadzania kanałów wentylacyjnych.

Kiedy zdecydować się na wentylację hybrydową?

Ten rodzaj wentylacji to doskonały wybór wówczas, gdy wentylacja naturalna niekoniecznie się sprawdza, a naszym celem jest uzyskanie wymiany powietrza na odpowiednim poziomie. Wówczas to właśnie wentylacja hybrydowa może uratować sytuację. Łącząc w sobie cechy wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej, gwarantuje dopływ świeżego powietrza do wnętrza budynku bez względu na porę dnia i nocy. Jest zupełnie niezależna od panujących aktualnie warunków atmosferycznych. Ten rodzaj wentylacji sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budownictwie wielomieszkaniowym. Jest ona polecana dla wszystkich, którzy chcą racjonalnie podejść do zużycia energii.

Profesjonalnie zaprojektowana i dobrze zamontowana wentylacja hybrydowa potrafi działać niezawodnie we wszystkich warunkach – gabaryty pomieszczenia wentylowanego nie mają tutaj znaczenia, tak samo jak warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Dzięki wzajemnemu uzupełnianiu się grawitacyjnego wyciągu i pracy mechanicznego wentylatora, przy dodatkowym umieszczeniu na kominie kanału wentylacyjnego nasady hybrydowej – użytkowanie takiego systemu jest praktycznie niezawodne i w pełni automatyczne. Instalacja działa w pełni niezależnie i autonomicznie zmniejszając konieczność manualnej obsługi przez człowieka do minimum. Bezpieczeństwo tego rozwiązania jest więc szczególnie wysokie i dlatego jest to instalacja rekomendowana do większości budynków przemysłowych, mieszkalnych i usługowych.

Sama wentylacja grawitacyjna, do tej pory stosowana i spotykana na masową skalę, ma jednak swoje oczywiste ograniczenia. Przy niekorzystnych wiatrach, a także za sprawą ptactwa naturalnie zamieszkującego dachy i kominy wentylacyjne – spadek wydajności wyciągu domowego jest możliwy niemal w każdym przypadku. Wentylacja hybrydowa, z zastosowaniem nowoczesnych i bezpiecznych całkowicie nasad dachowych hybrydowych – może całkowicie rozwiązać wszystkie te problemy za jednym zamachem.

Wentylacja hybrydowa to kompromis pomiędzy wentylacją naturalną a mechaniczną.

Jej optymalne zastosowanie to budynki przemysłowe, gdzie są duże zyski ciepła.

Biorąc pod uwagę najważniejszy aspektem, który ma znaczenie w wydajności wentylacji hybrydowej czyli odpowiednie zainstalowanie jej należy wybrać sprawdzoną firmę z zakresu wentylacji hybrydowych a taką firmą z całą pewnością jest TOP-PROJEKT.

Dlaczego warto zlecić wykonanie wentylacji hybrydowej firmie TOP-PROJEKT?

Decydując się na montaż wentylacji hybrydowej, warto skorzystać z usług doświadczonej, cieszącej się doskonałą opinią firmy. TOP-PROJEKT to naprawdę świetny wybór. Nasza firma to bogate doświadczenie i setki zrealizowanych projektów na koncie. Do każdego powierzonego nam zadania podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, robiąc wszystko, aby każdy, kto zdecydował się zaufać właśnie nam był w pełni zadowolony. Nie boimy się nawet najbardziej skomplikowanych projektów – nasza firma od samego początku swojego istnienia chętnie podejmuje się wyzwań. Wentylacja hybrydowa nie ma przed nami żadnych tajemnic. Udało się nam poznać ją perfekcyjnie, co przekłada się na jakość naszej pracy.

Montaż wentylacji hybrydowej wykonany przez doświadczony personel

W naszej firmie od początku stawia się przede wszystkim na zadowolenie klientów. Dlatego zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowany personel, przed którym wentylacja hybrydowa nie ma żadnych tajemnic. Stawiamy na pracowników z ogromnym doświadczeniem i szeroką wiedzą teoretyczną na temat konstrukcji wentylacji oraz jej działania. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z naszych usług mogą liczyć również na fachowe doradztwo. Nasi pracownicy chętnie odpowiadają na wszystkie pojawiające się pytania. Robią to naprawdę wyczerpująco, cierpliwie wszystko wyjaśniając. Tłumaczą – jeśli taka jest potrzeba – na czym polega działanie wentylacji mechanicznej, wskazując jednocześnie na zalety zastosowania tego rozwiązania. Dysponujemy najnowocześniejszymi narzędziami, dzięki którym możemy pracować naprawdę sprawnie. Klienci, którzy zdecydują się powierzyć wykonanie wentylacji hybrydowej właśnie nam, mogą być pewni, że prace będą szybko posuwały się do przodu. Dbamy o to, aby terminy realizacji były możliwie jak najkrótsze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że większość klientów nie chce zbyt długo czekać. Dlatego zawsze staramy się ustalić możliwie jak najszybszy termin rozpoczęcia prac, dbając o stuprocentową satysfakcję klientów.

Czy wentylacja hybrydowa jest droga?

Pytanie to zadaje wiele osób zainteresowanych montażem wentylacji hybrydowej. Powszechne jest przekonanie, że skoro jest ona tak skuteczna i tak niezależna od warunków pogodowych to musi być kosztowna. Tymczasem okazuje się, że wentylacja hybrydowa TOP-PROJEKT jest zdecydowanie tańsza niż inne rodzaje wentylacji, na jakie obecnie można się zdecydować. Przystępna cena wynika między innymi z naprawdę prostej konstrukcji, która znacznie ogranicza zakres wykonywanych prac, sprawia, że postępują one szybciej. Ten rodzaj wentylacji nie wymaga żadnych daleko idących ingerencji w budynek. Niewątpliwym atutem jest także przystępna cenowo konserwacja oraz wszystkie niezbędne przeglądy. Decydując się na wentylację hybrydową, nie należy obawiać się dużych wydatków. Nasza firma nigdy nie windowała i nie zamierza windować cen.

Jakimi opiniami cieszy się wentylacja hybrydowa?

Wszyscy, którzy zdecydowali się na montaż wentylacji hybrydowej podkreślają, że sprawdziła się ona naprawdę świetnie. Dzięki niej w pomieszczeniach udało się poprawić jakość powietrza. Opinie takie dotyczą nie tylko domów mieszkalnych, ale również obiektów przemysłowych, w których mierzyć trzeba się z różnego rodzaju pyłami i osadami. Z wykonania wentylacji hybrydowej w pełni zadowoleni są zarówno ci, którzy postawili na nią na etapie budowy nowego budynku, jak i ci, którzy zdecydowali się na jej montaż w obiekcie już istniejącym.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!


WENTYLACJA HYBRYDOWA - NASZE REALIZACJE