Filtry mokre

Właściwe filtrowanie to podstawa wielu procesów technologicznych i produkcyjnych i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wyrobu wielu produktów. Stosowanie właściwych filtrów i ich regularna konserwacja oraz wymiana to podstawa, dlatego warto rozważyć inwestycję w bardziej nowoczesne i innowacyjne filtry mokre, które wykazują się podwyższonymi właściwościami separacyjnymi oraz filtracyjnymi, co ma szczególne znaczenie w miejscach o podwyższonym ryzyku zanieczyszczenia produktu. Dla użytkownika końcowego, który zdecyduje się na taki zakup oryginalnych mokrych filtrów, najważniejsze korzyści to dużo wyższa skuteczność pracy nawet przy najmniejszych drobinkach oraz wydłużona znacząco trwałość w stosunku do innych filtrów. Dzięki zastosowaniu cieczy do separacji np. powietrza z zapylenia, nie ma potrzeby wymiany filtrów w zależności od zanieczyszczeń, których chcemy się pozbyć – ciecz sprawdza się jako uniwersalny pochłaniacz i filtr dla praktycznie wszystkich powszechnie spotykanych zanieczyszczeń.

Filtry mokre stosuje się jako zabezpieczenie przeciwpożarowe w procesach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pożaru w konfiguracji przed filtrami mechanicznymi suchymi. Filtry mokre służą do odseparowywania zanieczyszczeń zgrubnych i grubszych frakcji powstających podczas pracy procesów produkcyjnych. Strumień zapylonego powietrza jest odpylany wskutek kontaktu z cieczą (woda, która oprócz roli bezpośredniego kolektora cząstek pełni rolę czynnika polepszającego zdolność zatrzymywania wydzielonych cząstek). Filtry mokre mają dodatkową zaletę, którą jest znaczne wydłużenie żywotności wkładów filtracyjnych, dzięki osadzaniu się większości odciąganych pyłów w wodzie.

Szczególnie istotne są filtry mokre w przypadku procesów technologicznych o podwyższonej palności. Pomieszczenia ze szczególnymi obowiązkami przeciwpożarowymi do spełnienia także stosują filtry mokre na masową skalę, ponieważ sprawdzają się one najlepiej w odsysaniu cząstek łatwopalnych surowców i bez nich w zasadzie nie da się zabezpieczyć chociażby produkcji związanej z przetwarzaniem plastiku i gumy. Aby zagwarantować naszym klientom pełną satysfakcję, dokładamy szczególnych starań przy doborze materiałów i wytwarzaniu kluczowych elementów systemu. Nasze grodziowe komory separatorów na filtry mokre pozwalają na uzyskanie bardzo bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania – komora jest całkowicie odporna na ryzyko zapalenia. A ponieważ na jego wewnętrznych warstwach nie zachodzi osadzanie się separowanych cząsteczek, nie ma w zasadzie potrzeby jego czyszczenia, a konserwacja sprzętu jest dzięki temu prosta i tania.

Typoszereg filtrów mokrych:

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o przesłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy.

Zastosowanie filtrów mokrych:

Odsysanie pyłowych cząstek materiałów łatwopalnych, jakimi są na przykład guma, plastiki (polietylen PE, polipropylen PP) itp.

Zasada działania filtrów mokrych:

Specjalnie skonstruowana, grodziowa komora separatora mokrego w części wypełniona wodą pozwala na wygaszenie odciąganych z procesów szlifowania, cięcia, spawania i innych snopów iskier oraz absorbuje łatwopalne pyły, chroniąc w ten sposób komorę filtracyjną przed zapaleniem.

Prawidłowy dobór powierzchni czynnej filtra mokrego nie powoduje porywania wody jak również nie występuje zjawisko osadzania się pyłu na jego wewnętrznych powierzchniach i problemu związanego z jego czyszczeniem.

Wybieramy wyłącznie materiały sprawdzone i jakościowe, dzięki czemu produkt finalny jest niezawodny i wymaga niewielkich prac, aby filtry mokre utrzymać w odpowiedniej kondycji. Komora separatora, podobnie jak osadnik zbierający zanieczyszczenia – wyprodukowane są z użyciem niezawodnych surowców i są syntetycznie wzmacniane. Dzięki temu zakupione w naszym sklepie produkty sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach i nie zawodzą bez względu na stężenie zanieczyszczeń do przefiltrowania.

Użytkowanie filtrów mokrych:

Filtry mokre są bardzo proste w obsłudze.

Wymagają okresowego uzupełniania wody i usuwania zgromadzonych w osadniku zanieczyszczeń w postaci mułu.FILTRY MOKRE - NASZE REALIZACJE