Filtry elektrostatyczne

Przedsiębiorstwa produkcyjne w dużej mierze wpływają na stan powietrza i całego środowiska naturalnego. Emitują bowiem wiele szkodliwych substancji, które są niebezpieczne dla nas i innych żywych organizmów. Dlatego tak ważne jest ekologiczne i nowoczesne podejście, które pozwala na ograniczenie tego zjawiska do minimum. Filtry elektrostatyczne szczególnie zalecane są przy spawaniu elementów zaolejonych, gdzie w dymie spawalniczym znajdują się opary oleiste. Ich zastosowanie ma na celu zapobiegnięcie przedostaniu się do powietrza substancji o szkodliwym charakterze. Elektrofiltry PEFO charakteryzują się wysoką skutecznością oczyszczania oraz długą żywotnością filtrów - w odróżnieniu od filtrów konwencjonalnych, które mogą ulec "zaklejeniu" się w środowisku pracy zanieczyszczonymi parami olejów. Rozwiązania te sprawdzą się nawet w bardzo wymagających warunkach. Filtry elektrostatyczne charakteryzują się wysoką skutecznością oddzielania najbardziej szkodliwych cząsteczek o dyspersji od 0,005 μm do 100 μm.

W naszej firmie dobór filtrów do określonych warunków pracy wykonujemy bezpłatnie. Każdy klient może liczyć na profesjonalną obsługę - nie musisz znać się na filtrach - wystarczy, że my się znamy na nich doskonale!

Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujesz filtry elektrostatyczne idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i spełniające swoje wszystkie funkcje. Z przyjemnością doradzamy, aby nasze produkty spełniały wszystkie oczekiwania.

Nie martw się o obsługę filtrów po ich montażu. Wszelkie projekty realizujemy od deski do deski. Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych do oferowanych filtrów - w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki, możesz liczyć na naszą profesjonalną pomoc. Zyskujesz kompleksowe usługi i sam nie musisz się niczym przejmować, ponieważ nasi pracownicy służą pomocą.


Typoszereg filtrów elektrostatycznych:

 • Filtry elektrostatyczne dzielą się na mobilne i stacjonarne.
 • W wersji mobilnej od 1000 do 2000 m3/h.
 • W wersji stacjonarnej od 500 do 10000m3/h.
 • Na specjalne zamówienie dostarczamy filtry elektrostatyczne o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu.

Gdzie można zastosować filtry elektrostatyczne?

Filtry elektrostatyczne mają niezwykle szerokie zastosowanie. Używane są w rozmaitych gałęziach przemysłu, zwłaszcza tam, gdzie w wyniku zachodzących procesów, wydzielane są do powietrza substancje szkodliwe. Filtry tego rodzaju znacznie poprawiają bezpieczeństwo pracowników. Każdy świadomy pracodawca powinien w szczególny sposób dbać o zdrowie osób, które wykonują dla niego określone prace. Dodatkowo, filtry elektrostatyczne mają realny wpływ na czystość powietrza i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Chcąc dbać o przyszłość swoich dzieci, powinniśmy myśleć perspektywicznie i dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić im zdrowe środowisko do życia.


Zastosowanie filtrów elektrostatycznych:

 • mgły i dymy olejowe;
 • mgły emulsyjne;
 • dymy i pyły spawalnicze oraz lutownicze;
 • opary oleiste;
 • drobne pyły zaolejone.

W jakich branżach można najczęściej spotkać się z filtrami elektrostatycznymi? Katalog branż jest bardzo obszerny, jednak najczęściej filtry elektrostatyczne znajdują zastosowanie w takich obszarach gospodarki jak na przykład: przemysł hutniczy, branża energetyczna, gastronomia. Okazują się użyteczne wszędzie tam, gdzie substancje szkodliwe mogłyby przedostawać się do powietrza. Zastosowanie profesjonalnych filtrów korzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Przykłady branż, w jakich stosuje się filtry elektrostatyczne:

 • gastronomia,
 • hutnictwo,
 • energetyka,
 • przemysł drzewny.

Filtry elektrostatyczne stosuje się dziś w wielu miejscach. Jeśli prowadzisz firmę, która w ramach produkcji emituje nawet niewielkie ilości szkodliwych substancji do powietrza, z pewnością powinieneś rozważyć zastosowanie naszych nowoczesnych i bardzo funkcjonalnych filtrów elektrostatycznych, które dopasujemy do Twoich indywidualnych potrzeb. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy z przyjemnością doradzą i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Jak działają filtry elektrostatyczne i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Cel jest jeden - jest nim znaczna poprawa jakości powietrza w fabryce, zakładzie produkcyjnym oraz w każdym innym miejscu, w którym może dochodzić do przedostawania się do powietrza substancji, które w powszechnie stosowanej klasyfikacji uznane zostały za szkodliwe dla zdrowia człowieka. Stosując filtry elektrostatyczne korzystnie wpływasz na bezpieczeństwo pracowników i poprawę warunków pracy, ale masz też realny wpływ na poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska naturalnego, które jest tak ważne dla nas wszystkich.

Zasada działania filtrów elektrostatycznych:

Zanieczyszczone powietrze jest zasysane ze sfery emisji i doprowadzane do wstępnego filtra mechanicznego, w którym oddzielone są grubsze pyły i wtrącenia. W strefie jonizatora cząstki zanieczyszczeń zostają dodatnio zjonizowane napięciem stałym 12000 V; następnie przechodząc przez sferę wychwytywacza, w której dodatnie elektrony panelu wychwytującego znajdują się pod napięciem 6000 V, osadzają się na elektrodach ujemnych. Po przejściu przez końcowy filtr mechaniczny oczyszczone powietrze wyrzucane jest przez wentylator.

Jakie zanieczyszczenia są usuwane przez filtry elektrostatyczne?

Zadaniem stawianym przed filtrami elektrostatycznymi jest kompleksowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się substancji szkodliwych do powietrza. Działanie filtrów tego typu ukierunkowane jest na usuwanie zarówno zanieczyszczeń, jak i innych elementów niepożądanych, wśród których wskazać można np. kurz czy dym.

Użytkowanie filtrów elektrostatycznych:

Filtry elektrostatyczne mobilne służą do zasysania i oczyszczania powietrza bezpośrednio przy źródle emisji zanieczyszczeń na jednym lub na dwóch stanowiskach pracy. Szczególnie przydatne przy niestacjonarnych stanowiskach pracy oraz tam, gdzie proces spawania związany jest z remontami i naprawami dokonywanymi w różnych miejscach hali, łatwy transport możliwy jest dzięki wyposażeniu je w koła jezdne.

Elektrofiltry PEFO w wersjach stacjonarnych przeznaczone są do montażu na konsolach wsporczych lub na słupach lub konsolach ściennych. Dzięki modułowej budowie urządzeń PEFO, projektowane są centrale filtrowentylacyjne o wydajnościach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Centrale filtrów elektrostatycznych mogą obsługiwać jednocześnie wiele stanowisk o dużych emisjach.

Elektrofiltry PEFO do mgły olejowej wyposażone są standardowo w syfon spustowy oleju, skraplającego się w procesie filtracji na płytach panelu wychwytywacza (może on zostać użyty ponownie jako chłodziwo).

Filtry elektrostatyczne - dlaczego jest to dobry wybór?

Jeżeli chcesz poprawić poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy, filtry elektrostatyczne będą doskonałym wyborem. Przemawia na ich korzyść wiele zalet. Mają one niezwykle uniwersalne zastosowanie. Wykorzystywane są w rozmaitych branżach, od gastronomii zaczynając, a na przemyśle kończąc. Cechuje je wysoka skuteczność działania i wysoka wydajność filtracji - usuwają nawet drobne cząsteczki zanieczyszczeń. Masz pytania odnośnie stosowanych przez nas rozwiązań? Zapraszamy do kontaktu! Na pewno rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy wybór odpowiedniego rozwiązania. Dostosujemy oferowane przez nas filtry elektrostatyczne do indywidualnych potrzeb Twoich i Twojej firmy, dzięki czemu zyskasz zoptymalizowane rozwiązanie w korzystnych warunkach cenowych.FILTRY ELEKTROSTATYCZNE - NASZE REALIZACJE