Filtry workowe

Ochrona środowiska naturalnego to ogromne wyzwanie, które stoi przed branżą przemysłową. Redukcja ilości odprowadzanych zanieczyszczeń nie jest już tylko dobrą wolą przedsiębiorców, lecz każda firma musi spełniać w tym zakresie szereg rygorystycznych norm prawnych. Filtry workowe uznawane są za jedną ze skutecznych metod pozwalających na usuwanie cząstek stałych w taki sposób, aby nie przedostały się one do powietrza.

Filtry workowe - co to takiego

Filtry workowe wyróżniają się wysoką wydajnością i skuteczną filtracją powietrza pod znacznie większym obciążeniem membrany filtracyjnej w odróżnieniu do filtrów patronowych. Filtry workowe przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach z pyłem o szczególnie trudnym charakterze, także wybuchowym.

Jakie zalety ma zastosowanie filtrów workowych?

Korzyści wynikających ze stosowania nowoczesnych rozwiązań, jakim bez wątpienia są filtry workowe - jest wiele. Oto kilka z nich:

 • filtry workowe - to jedna z najnowocześniejszych metod filtracji,
 • filtry workowe - to inwestycja korzystna finansowo,
 • filtry workowe cechują się niezwykle dużą skutecznością.

W naszej firmie dobór filtrów do określonych warunków pracy oraz rodzaju występujących pyłów wykonujemy bezpłatnie. Każdy klient może liczyć na specjalistyczne podejście do projektu. Nie działamy szablonowo - za każdym razem starannie oceniamy zagrożenie wynikające ze specyfiki konkretnej branży oraz staramy się doradzić najlepsze rozwiązania problemu, jakie są dostępne na rynku.

Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie filtrów (zabezpieczenia przeciwwybuchowe zgodnie z dyrektywą ATEX, śluzy celkowe, przenośniki ślimakowe i inne).

Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych do oferowanych filtrów, w tym worków filtracyjnych. Decydując się na współpracę z naszą firmą, otrzymujesz pełnowartościowe wsparcie serwisowe. Pracujemy, wykorzystując najlepsze podzespoły i stawiamy na wydajne technologie, które przekładają się na wzrost bezpieczeństwa i wydajniejszą ochronę środowiska.

Typoszereg filtrów workowych:

 • Filtry workowe dostępne są w wersjach mobilnych i stacjonarnych.
 • W wersji mobilnej od 800 do 3000 m3/h.
 • W wersji stacjonarnej od 1000 do 100000m3/h.
 • Na specjalne zamówienie dostarczamy filtry patronowe o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu.

Gdzie można stosować filtry workowe?

Filtry workowe są dosyć uniwersalne i mają niezwykle obszerne zastosowanie. Wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. W wielu przypadkach okazuje się, że cechuje je o wiele większa wydajność, niż filtrów patronowych.y

W jakich obszarach znajdują zastosowanie?

Można przy ich pomocy mechanicznie filtrować nie tylko zanieczyszczoną wodę, chłodziwa czy olej napędowy, lecz także doskonale sprawdzą się w przypadku usuwania pyłów z gazów. Na korzyść tego rozwiązania przemawia stosunek powierzchni filtrującej do ogólnych niewielkich gabarytów filtra.

Zastosowanie filtrów workowych:

 • pyły hutnicze;
 • przemysł drzewny i meblowy;
 • przemysł papierniczy;
 • obróbka, szlifowanie i polerowanie materiałów (tworzywa sztuczne, guma, ceramika, żeliwo, bursztyn);
 • malowanie proszkowe;
 • przesypywanie i paczkowanie materiałów sypkich;
 • przemysł energetyczny;
 • przemysł materiałów budowlanych;
 • przemysł spożywczy;
 • przemysł chemiczny.


Oczywiście, wyżej wymieniona lista branż, w których zastosowanie na szeroką skalę znajdują filtry workowe, nie jest zamknięta. Nie znalazłeś na niej branży, w której działa Twoja firma? Napisz do nas, a pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązania.

Na jakiej zasadzie działają filtry workowe?

Chcąc dowiedzieć się tego, czy filtry workowe będą dobrym rozwiązaniem w przypadku Twojego przedsiębiorstwa, zapoznaj się z zasadą ich działania.

Zasada działania filtrów workowych:

W filtrach workowych mobilnych następuje separacja zanieczyszczeń: ciężkie cząstki opadają do dolnego worka, lżejsze osadzają się na wewnętrznej powierzchni worka filtracyjnego (górnego) wykonanego z bawełnianej tkaniny filtracyjnej o własnościach antystatycznych.

W filtrach workowych stacjonarnych zanieczyszczone powietrze trafia do komory rozprężnej, gdzie cięższe i grubsze zanieczyszczenia opadają na dno filtra pod wpływem działania efektu cyklonu. Następnie powietrze trafia do komory wkładów filtracyjnych, w której drobne frakcje pyłów wychwytywane są na powierzchni filtra. Nagromadzenie pyłu na powierzchni filtracyjnej prowadzi do wzrostu oporów przepływu, co przejawia się wzrostem różnicy ciśnień. Cząstki te otrzepywanie są poprzez wprowadzenie worków w wibracje przez wibrator elektryczny, do którego są one podczepione lub poprzez strzepując impulsy sprężonego powietrza.

Użytkowanie filtrów workowych:

Filtry workowe stacjonarne mogą być usytuowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu.

W przypadku filtrów mobilnych zapylone powietrze jest odsysane bezpośrednio ze źródła emisji za pomocą przewodu elastycznego lub samonośnego ramienia ssącego natomiast urządzenia stacjonarne są przewidziane do obsługi instalacji złożonej z odciągów stanowiskowych.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zastanawiasz się, czy filtry workowe znajdą zastosowanie w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania!FILTRY WORKOWE - NASZE REALIZACJE