Wentylacja Push-Pull

Wentylacja Push-Pull jest przeznaczona do filtrowentylacji hali produkcyjnej, gdzie odciąg punktowy pyłów jest niemożliwy lub niewystarczający. Zanieczyszczone powietrze odciągane jest na wysokości ok. 4-5 metrów, przefiltrowane, a następnie odprowadzone przez kratki wentylacyjne do pomieszczenia. Sposób instalacji pozwala na wykorzystanie powstałych ruchów powietrza do lepszego wychwytywania zanieczyszczeń.


System Push–Pull został stworzony do utrzymania czystego powietrza w środowisku pracy.

Stanowi on jedno ze skutecznych rozwiązań problemu pyłów wewnątrz hal spawalniczych.


Wentylacja Push-Pull sprawia, że dymy spawalnicze składające się z gazów, pyłów i drobin metalu unoszą się pod wpływem ciepła generowanego podczas spawania i utrzymują się w postaci gęstej chmury nad warsztatem spawalniczym.

Wentylacja Push–Pull wymusza w kontrolowany sposób ruch chmury dymu na określonej wysokości, a następnie filtruje powietrze, przez co obniża się stężenie szkodliwych czynników w powietrzu wewnątrz hali. W ten sposób drobny pył nie zdąży się schłodzić i opaść w strefę pracy spawaczy i innych pracowników, dzięki czemu zachowamy czyste środowisko pracy. System ten umożliwia usunięcie tła zanieczyszczeń znajdujących się na hali oraz, po oczyszczeniu, ponowne wtłoczenie go do spawalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko oczyszczamy powietrze, ale także odzyskujemy energię cieplną, która powstała podczas spawania.


Wentylacja Push-Pull powinna być stosowana w sytuacjach:

  • gdy odciąganie przy źródle jest niemożliwe;
  • gdy spawane są duże, przestrzenne konstrukcje;
  • gdy stanowiska spawalnicze nie mają stałej lokalizacji.


Wentylacja Push-Pull – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego wentylacja Push-Pull od Top Project powinna Cię zainteresować – jesteś w dobrym miejscu, aby to rozważyć. Te systemy przeciwległe wylotowe i wlotowe rurociągów to nasza specjalizacja. Dzięki odpowiedniemu ich przyłączeniu do urządzenia o właściwości odsysających i filtrujących całość działa zgodnie z oczekiwaniami.

Nasza wentylacja Push-Pull to polecane rozwiązanie dla warsztatów, które:

  • nie mają możliwości odciągania pyłów w sposób punktowy,
  • szukają uzupełnienia systemu odciągania punktowego,
  • walczą ze średnią bądź niewielką ilością zanieczyszczeń (kurz, pył, dym itp)

Najlepsze jest jednak to, że wentylacja push-pull to rozwiązanie niskokosztowe, ze względu na wszechstronne możliwości wykorzystania tego filtrującego urządzenia w ramach różnych zastosowań. Nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń, sięgając po wymierne korzyści.

Czym charakteryzuje się wentylacja Push-Pull od TOP-PROJEKT?

To kompleksowy i nowoczesny system oczyszczania filtra. Jego dużym atutem to, że może być sterowany za pomocą ekranu dotykowego, co sprawia, iż mamy do czynienia z innowacyjnym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Dbamy także o to, by nasza wentylacja Push-Pull była dopełniona przez wysokiej klasy wkłady filtrujące i inne solidne elementy przekładające się na jej wysoką funkcjonalność, jak zbiorczy pojemnik na pył.

Dbamy też o idealne dopasowanie formy wentylacji push-pull do potrzeb naszych klientów, stąd istnieje możliwość konfiguracji z innymi systemami pochłaniania w obrębie pojedynczego urządzenia, czy też opcja przyłączenia do różnych systemów odsysających – w zależności od potrzeb zamawiającego instalację zleceniodawcy. Nasza wentylacja Push-Pull zapewnia po prostu bardzo szerokie możliwości rozbudowy, a dokładając do tego jej cichą pracę i ekomoniczny charakter – od razu wiadomo, że te cechy charakterystyczne rozwiązania od TOP-PROJEKT to gwarancja satysfakcji z podjęcia decyzji o tym, by zdecydować się właśnie na naszą formę wentylacji push-pull.

Dodatkowe zalety wentylacji Push-Pull

Są jeszcze pewne dodatkowe aspekty, którymi wyróżnia się wentylacja Push-Pull i na które warto zwrócić uwagę. Całkowicie bezzanieczyszczeniowe zbieranie pyłów jest jedną z nich. Możliwe jest też jeszcze mocniejsze obniżenie emisji hałasu – co można osiągnąć szczególnie dzięki niskiemu progowi hałasu, o naprawdę dużej funkcjonalności. Jak widać TOP-PROJEKT podchodzi do tego tematu niezwykle kompleksowo, by zapewnić jak najlepszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim rozwiązanie przekładające się na stworzenie optymalnego i sprzyjającego efektywności obszaru pracy.WENTYLACJA PUSH-PULL - NASZE REALIZACJE